Etiket arşivi: Tesettür giyim tarzı

Kısa Boylu Kadınlar İçin Tesettür Giyim Önerileri

Giyim de moda dediğimizde birçok farklı tarz ortaya çıkmaktadır. Modaya uygun giyinmek elbette sizi daha özgüvenli gösterecektir. Ancak giyim tarzı belilerken kendinizi tanımak ve vücut ölçülerinize uygun kıyafetleri seçmek her şeyden daha önemlidir.  için yaşınıza ve kilonuza uygun bir seçim yaparken boy unsurunu da unutmamakta fayda var. Eğer çok uzun bir kadınsanız ya da çok kısaysanız seçeceğiniz parçalar sizi şapşal da gösterebilir tarz da gösterebilir. Kısa boylu kadınlar için tesettür giyim önerileri arasında birbirinden güzel ürünler yer alır.

Bu sebeple boya göre seçim yapmak önemli. Ülkemizde kadınların genel problemi kısa boylu olmaktır ve bu sebeple kısa boylu kadınların nasıl tesettür kıyafeti seçeceği de çok önemli. Genellikle tesettür giyim markaları kıyafetlerini tanıtım yaparken uzun boylu mankenleri kullandıkları için kısa boylu kadınların kıyafet seçimleri daha zor bir hal almaktadır. Ayrıca şık ve tarz olmak için bazı tüyolara uymaları da günü kurtarmalarını sağlayacaktır.

Tesettürlü Kadınların Pantolon Kullanımı

Uzun paça pantolon kullanımı kısa boylu kadınlarda çok avantaj sağlayan bir pantolon modelidir. Kısa boylu tesettürlü kadınların dikkat etmeleri gereken ilk tesettür giyim parçası pantolon olmakta ve yapacakları yanlış seçimler boylarını daha da kısa göstermelerine sebep olabilmektedir.

Pantolon modasında son zamanlarda görülen kısa paça modası kısa boylu ve tesettürlü kadınlar için hiç uygun değildir. Bu tarz kısa paça pantolonlar bacak boyunu keseceği için daha da kısa göstermesine sebep olacaktır. Bu sebeple tercih edilecek pantolonlar kısa boylu kadınlarda hep uzun paçalı olması ve boru paça olması uzun gösterecektir.Tesettür giyim ürünleri arasında tarzınızı yansıtan şık pantolon modellerini bulabilirsiniz.

Tesettürlü Kısa Boylu Kadınların Etek Seçimi Nasıl Olmalı

Kısa boylu kadınların etek seçimine de çok dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü etekler sizi hem kısa göstereceği gibi hem de kilolu gösterebilir. Bu durumun olmaması için yüksek bel olan eteklerin seçimi ideal bir seçim olacaktır. Bu tarz etekler hem boyu daha uzun gösterecek hem de bel bölgesini büyük oranda daha ince gösterecektir. Boyundan ve kilosunda şikayetçi olan kapalı kadınların pileli olmayan ve yüksek bel olan teke seçimleri yapmaları daha zayıf ve uzun görünmesini sağlayacaktır. Tesettür giyim arasında birbirinden şık etek modelleri yer alıyor.

Tesettürlü Kısa Kadınların Tunik Seçimi

Tesettürlü kadınların günlük yaşamlarında tesettür giyim arasından genellikle tunik tercih ettikleri için kısa boylu kadınlar için de günlük yaşamdaki tarzı yakalamak açısından çok önemlidir. Kısa boylu kadınların tuniklerini uzunlamasına çizgilerle olanı seçmeleri ve bol kısa tunikler yerine vücutlarına uyan uzun tunik seçmeleri daha iyi duracaktır. Boyu kesmeyecek tuniklerin kullanılması gerekmektedir.

Bol ve kısa yapılı sweatshirt kullanımı kısa boylu kadınlarda daha kilolu ve kısa görünmelerine sebep olacaktır. Tesettür giyim tarzında tuniklerde büyük desenler yerine daha küçük desen ve işlemelerin kullanımı da önemlidir. Büyük desenler kısa boylu kadınları daha da kısa ve kilolu gösterecektir.

Tesettür Giyimde İlkbahar-Yaz Kombineleri

Tesettür giyimde 2021 bahar yaz kombineleri için hangi renk ve parçaların tercih edileceği şimdiden belli oldu. Tesettür giyim tarzında birden çok parça kullanma zorunluluğu olduğu için genellikle tesettürlü kadınlar yaz ayları için daha renkli ve ince kombinler seçerler. Bu sezonun yine ne trend ürünleri belli oldu ve tarza, yaşa, kiloya ve boya uygun olarak seçimlerin yapılması gerektiği de gözden kaçmamalıdır.

Bazen bir tesettür giyim parçası moda olabilir mesela bir bol Jean modası varsa bunu her kiloda giymek hoş durmayacaktır bunun yerine alternatifleri pantolonları deneyebilirler. İnsanın modaya ayak uydururken ilk dikkat edeceği şey kendi vücudunu tanımak olmalıdır. Aksi takdirde en iyi parçayı da kullansanız sizde güzel durmayacaktır.

2021 Bahar En Çok Tercih Edilen Tesettür Modelleri

Bahar ayları havaların tam ne sıcak nede soğuk olduğu bir geçiş mevsimi olduğu için hazırlıklı giyinmekte fayda var. İnce parçalar giyip trençkot modellerinden birisi ile tamamlanabilir. Pembe renginin soft tonları ile su yeşilinin uyumunu inkâr edemeyiz. İlkbahar, yaz mevsimlerinde size hareket katacak bu iki rengi rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bundan hariç tesettür giyim renkleri arasından beyaz ya da ekru rengi bir Jean ile pudra tunik kombini de kurtarıcı ve bir o kadar zarif duracaktır.

Lila rengi her yıl olduğu gibi bu yılında trend olmuştur tesettür giyim tarzında ve birçok farklı kombin yapmanıza olanak tanıyacaktır. Özellikle piliseli etek ve pantolon etek modellerin de beyazla kombinleyerek kullanımı hem bahar için hem de yaz için uygun olacaktır. Bahar aylarında havanın nasıl olacağı belli olmayacağı için kombinlerinize trençkot modellerinden eklemekte fayda olacaktır.

2021 Yaz Mevsimi En Çok Kullanılacak Tesettür Modelleri

Yaz ayı tam bir sıcak mevsimi olup tesettür giyim ürünlerinde model seçerken terletmeyen, sıcak tutmayan hatta serin tutan, renkleri canlandırıcı, uçuş uçuş olacak modeller tercih edilir. Bu yıl yaz ayı içinde uçuş uçuş olacak pastel tonlarda tesettür elbiseleri trend olacakken genellikle krem ya da açık yeşil çok tercih edilecek. Tabi kombinlere bakıldığında turuncu rengin de bir o kadar popüler olacağı düşünülüyor ve turuncuyu da şeftali tonlarında daha çok tercih edilecektir.

Genellikle tesettür modasında elbiseler daha sade seçilir ve pantolon tunik seçimlerinde tuniği biraz patlak kendini gösteren bir parça seçilir. Yaz aylarında yeşilinde her tonu kullanılacak olup pembe rengi ile kombinlerinin yaza canlılık katması bekleniyor. Renk renk tunikler sade bir beyaz ya da krem Jean pantolonlarla kullanılarak rahat seçimler daha çok yapılacağı görünüyor. Yaz ayları genellikle tatil merkezlerinde ya da deniz kenarlarında geçtiği için mavi renk kullanımı da oldukça yaygın. Tesettür giyim için renk seçimi kadar şaldan tutundan ayakkabıya kadar renklerin ahengi çok önemlidir.

 

Tesettür Giyimde En Çok Tercih Edilen Renk Seçenekleri Nelerdir?

Tesettür giyimde en çok tercihe edilen renk seçenekleri nelerdir? Tesettür giyimde tercih edilen renkler bayanların giyim zevklerine göre şekillense de bazı renklerin bayanlar tarafından çokça tercih edildiğini göz ardı edemeyiz.

Bu renklerin bazılarını; mavi, krem, siyah, mor, kırmızı, pembe, lacivert olarak sıralaya biliriz. Genç yâda yaşlı olsun, Tesettür giyim tarzını benimseyen bayanlar bu renkleri sıkça kullanmaktadırlar. Aksesuarlar, ayakkabı ve çantalar gibi her türlü yardımcı unsura uyum sağlayan bu renkler tesettür giyimde çok şık bir görünüm yakalanmasını sağlayacaktır. Bu şık görünümü elde etmek için renkleri bir arada kullanmayı bilmek gerekir. Örneğin krem ve beyaz tonlar bir arada kullanıldığında çok şık bir görünüm elde edilebilir.  Siyah renk diğer renklerle uyumlu olduğu için her türlü kombinde kullanılabilir. Siyah renk tercih edildiğinde dikkat edilmesi gereken koyu renklerin tercih edilmemesidir. Bu şekilde yapılacak bir tercih çok boğucu bir görünüm ortaya çıkaracağı gibi sıcak yaz günlerinde bunalmanıza neden olacaktır.

Tesettür Giyimde Tercih Edilen Renkler Ne Anlam İfade Eder?

Tesettür giyimde tercih edilen renkler ne anlam ifade eder? Renkler hayatımızın her alanına etki eden unsurlardan biridir. Yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde renklerin insanların psikolojisi üzerinde etkilerinin olduğu görülmüştür. Örneğin kahverengi bir elbise tercih edildiğinde, karşı tarafa güvensiz bir görünüm bırakmanıza neden olabilir. Sarı renk bir tunik tercih ettiğinizde karşınızdakine geçicilik duygusunu hissettire bilirsiniz. Kırmızı renk ise size genç bir görünüm katacaktır. Koyu ve gri renkler resmi bir görüntü vermenizi sağlar. Ayrıca önem verdiğiniz görüşmelerde tercih ettiğiniz kıyafetlerin renklerine çok dikkat etmelisiniz. Bu amacınıza ulaşma konusunda karşınızdakine önemli ipuçları verecektir.

Tesettür giyim benimseyen bayanların tercih ettiği renklerden bir kaçının ne anlam ifade ettiğini açıklamak istediğimizde;

Kırmızı; Kırmızı renk hız ve adrenalinin simgesidir. Gençliğe hitap eden ürünlerde kırmızı ön plandadır. Birçok giyim markası kırmızı rengi ön planda tutmaktadır. Doğa içerisinde kolayca fark edilebilen renktir kırmızı, Tesettür giyim sektöründe ve kombinlerde çokça tercih edilmektedir.

Siyah:  Siyah renk gücün ve hırsın temsilcisidir.  Önemli görüşmelerde, tercih edilen renktir. Hırslı ve işlerinde yükselmeyi düşünen bir kişi, ilk iş görüşmesinde siyah rengi tercih etmesi, kendini karşı tarafa anlatmasında çok yardımcı olacaktır. Tesettür giyim benimseyen hırslı ve güçlü bayanlar bu özelliklerini göstermek için siyah renkleri çokça tercih etmektedirler.

Pembe: Pembe renk karşınızdakine rahat hissettiğinizi anlatır. Pembe renk giyinmeyi tercih eden bayanlar kendilerini rahat hissettiklerinden öz güvenleri daha yüksek olacak, gündelik hayatlarında karşılaştıkları sorunları çözmekte daha başarılı olacaklardır.

Mavi: Mavi Sakinliğin rengidir. İnsanı sakinleştirir. Kan akışının yavaşlamasını sağlar. Nazar boncukları sakinliği anlattığı için mavi renktedir. Mavi renk elbise ve kombinleri tercih eden bayanlar daha sakin karakterlidirler. Ayrıca uzaktan kolayca fark edilebilirler.