Tesettür Giyimde En Çok Tercih Edilen Renk Seçenekleri Nelerdir?

Tesettür giyimde en çok tercihe edilen renk seçenekleri nelerdir? Tesettür giyimde tercih edilen renkler bayanların giyim zevklerine göre şekillense de bazı renklerin bayanlar tarafından çokça tercih edildiğini göz ardı edemeyiz.

Bu renklerin bazılarını; mavi, krem, siyah, mor, kırmızı, pembe, lacivert olarak sıralaya biliriz. Genç yâda yaşlı olsun, Tesettür giyim tarzını benimseyen bayanlar bu renkleri sıkça kullanmaktadırlar. Aksesuarlar, ayakkabı ve çantalar gibi her türlü yardımcı unsura uyum sağlayan bu renkler tesettür giyimde çok şık bir görünüm yakalanmasını sağlayacaktır. Bu şık görünümü elde etmek için renkleri bir arada kullanmayı bilmek gerekir. Örneğin krem ve beyaz tonlar bir arada kullanıldığında çok şık bir görünüm elde edilebilir.  Siyah renk diğer renklerle uyumlu olduğu için her türlü kombinde kullanılabilir. Siyah renk tercih edildiğinde dikkat edilmesi gereken koyu renklerin tercih edilmemesidir. Bu şekilde yapılacak bir tercih çok boğucu bir görünüm ortaya çıkaracağı gibi sıcak yaz günlerinde bunalmanıza neden olacaktır.

Tesettür Giyimde Tercih Edilen Renkler Ne Anlam İfade Eder?

Tesettür giyimde tercih edilen renkler ne anlam ifade eder? Renkler hayatımızın her alanına etki eden unsurlardan biridir. Yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde renklerin insanların psikolojisi üzerinde etkilerinin olduğu görülmüştür. Örneğin kahverengi bir elbise tercih edildiğinde, karşı tarafa güvensiz bir görünüm bırakmanıza neden olabilir. Sarı renk bir tunik tercih ettiğinizde karşınızdakine geçicilik duygusunu hissettire bilirsiniz. Kırmızı renk ise size genç bir görünüm katacaktır. Koyu ve gri renkler resmi bir görüntü vermenizi sağlar. Ayrıca önem verdiğiniz görüşmelerde tercih ettiğiniz kıyafetlerin renklerine çok dikkat etmelisiniz. Bu amacınıza ulaşma konusunda karşınızdakine önemli ipuçları verecektir.

Tesettür giyim benimseyen bayanların tercih ettiği renklerden bir kaçının ne anlam ifade ettiğini açıklamak istediğimizde;

Kırmızı; Kırmızı renk hız ve adrenalinin simgesidir. Gençliğe hitap eden ürünlerde kırmızı ön plandadır. Birçok giyim markası kırmızı rengi ön planda tutmaktadır. Doğa içerisinde kolayca fark edilebilen renktir kırmızı, Tesettür giyim sektöründe ve kombinlerde çokça tercih edilmektedir.

Siyah:  Siyah renk gücün ve hırsın temsilcisidir.  Önemli görüşmelerde, tercih edilen renktir. Hırslı ve işlerinde yükselmeyi düşünen bir kişi, ilk iş görüşmesinde siyah rengi tercih etmesi, kendini karşı tarafa anlatmasında çok yardımcı olacaktır. Tesettür giyim benimseyen hırslı ve güçlü bayanlar bu özelliklerini göstermek için siyah renkleri çokça tercih etmektedirler.

Pembe: Pembe renk karşınızdakine rahat hissettiğinizi anlatır. Pembe renk giyinmeyi tercih eden bayanlar kendilerini rahat hissettiklerinden öz güvenleri daha yüksek olacak, gündelik hayatlarında karşılaştıkları sorunları çözmekte daha başarılı olacaklardır.

Mavi: Mavi Sakinliğin rengidir. İnsanı sakinleştirir. Kan akışının yavaşlamasını sağlar. Nazar boncukları sakinliği anlattığı için mavi renktedir. Mavi renk elbise ve kombinleri tercih eden bayanlar daha sakin karakterlidirler. Ayrıca uzaktan kolayca fark edilebilirler.

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir