Tesettür Giyimde Ne Tür Modeller Vardır?

Tesettür giyimde ne tür modeller vardır sorusuna verilecek pek çok cevap vardır. Tesettür giyim de çok tercih edilen elbiseler her yaştan tesettürlü bayanların dolabında yer almaya başladı. Sürekli değişen modaya ayak uyduran tesettürlü bayanlar artık kendilerini daha şık, daha bakımlı ve modern hissedeceklerdir. Çünkü tesettür giyim denilince akla sadece pantolon ve tunik gelmeyecek. Günümüz de moda o kadar ilerledi ki farklı parçalar, birbirinden değişik modeller çıkarılmaya başlandı.

Bu değişim özellikle genç kızların beğenisini arttırdı. Tesettür giyim de elbiselerin daha kolay kombinlenmesi, üzerinde duruşu, modernliği diğer kıyafetlere oranla içinde daha rahat olduğu için daha çok tercih edilir. Tesettürlü kadınların vücudunu tanıyıp ona göre en güzel şekilde giyinmesi ve doğru kombinler yapması çok önemlidir

Tesettür Giyim de Kombin Nasıl Yapılır? 

Kıyafet tercihinde özelikle tesettür giyim de oldukça dikkatli olmak gerekir. Giyinmek bir o kadar kolay olsa da kıyafet tercihi bir o kadar kafa karıştırıcı ve zahmetlidir. Çünkü giyinmek ve doğru giyinmek arasında oldukça fark vardır. Doğru giyinmek için modanın renklerini, çizgilerini takip etmek gerekir.

Herkes tesettür giyim içerisinden doğru Kıyafet seçimi yapabilmek için oldukça çaba gösterir. Fakat tesettür giyim içinde doğru kombini yapabilmek için bazı noktalara da dikkat etmek gerekir. Doğru kombin için yapılması gerekenler bellidir aslın da bunları şöyle sıralayabiliriz.

  • Mevsim şartları ve mevsime uygun kumaş seçimi
  • Mevsime şartlarına uygunluğu ile renk seçimi
  • Kombin yaparken kıyafetler arasındaki renk ve desen uyumu
  • Modayı takip etmek ve modaya uygun parça seçimi
  • Ten rengini yansıtacak renk tercihi
  • Aksesuarlar ile rahat kombin yapabilme

Yukarıdaki maddeler de göz önünde bulunarak tercih yapılırsa doğru kombinler yapmış olursunuz. Her zaman şık ve modern olmak kendi elinizde, doğru seçimler yaparak her daim şık olabilirsiniz. Tesettür giyim de kombin oluşturulurken aksesuar seçimi de oldukça önemlidir. Tesettür giyim de dikkat edilmesi gerekenler arasında aksesuar seçimi yer almaktadır. Daha şık ve modern bir görüntü sağlayacaktır. Ancak aksesuar seçimi de oldukça önemlidir. Çünkü kullanacağınız aksesuarlar seçmiş olduğunuz kombininizin önüne geçebilir.

Takmış olduğunuz aksesuarlar kullandığınız parçalar kadar önemlidir. Koyu renkli bir kombin tercih ettiyseniz onu bir yüzükle tamamlayabilir, eğer sade bir kombin tercih ettiyseniz onu da büyük aksesuarlarla tamamlayabilir ve şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda yapacağınız makyajla da kıyafetinizin uyum sağlaması gerektiğini unutmayın.

Tesettür Giyim de Elbiselerin Bakım ve Temizliği Nasıl Olmalıdır? 

Tesettür giyim açısından bayanlar aldıkları kıyafetlerin kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmelidirler. Aynı zamanda alınan hassas kumaşlı kıyafetler kuru temizle yolu ile temizlenmelidirler. Çünkü kuru temizleme de temizlenen kıyafetler daha uzun ömürlü kullanılabilmektedir. Almış olduğunuz kıyafetlerin üzerinde nasıl temizlenmesi gerektiği yazar ona uygun şekilde temizleyebilirsiniz.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir