Etiket arşivi: tesettür giyim markaları

Kısa Boylu Kadınlar İçin Tesettür Giyim Önerileri

Giyim de moda dediğimizde birçok farklı tarz ortaya çıkmaktadır. Modaya uygun giyinmek elbette sizi daha özgüvenli gösterecektir. Ancak giyim tarzı belilerken kendinizi tanımak ve vücut ölçülerinize uygun kıyafetleri seçmek her şeyden daha önemlidir.  için yaşınıza ve kilonuza uygun bir seçim yaparken boy unsurunu da unutmamakta fayda var. Eğer çok uzun bir kadınsanız ya da çok kısaysanız seçeceğiniz parçalar sizi şapşal da gösterebilir tarz da gösterebilir. Kısa boylu kadınlar için tesettür giyim önerileri arasında birbirinden güzel ürünler yer alır.

Bu sebeple boya göre seçim yapmak önemli. Ülkemizde kadınların genel problemi kısa boylu olmaktır ve bu sebeple kısa boylu kadınların nasıl tesettür kıyafeti seçeceği de çok önemli. Genellikle tesettür giyim markaları kıyafetlerini tanıtım yaparken uzun boylu mankenleri kullandıkları için kısa boylu kadınların kıyafet seçimleri daha zor bir hal almaktadır. Ayrıca şık ve tarz olmak için bazı tüyolara uymaları da günü kurtarmalarını sağlayacaktır.

Tesettürlü Kadınların Pantolon Kullanımı

Uzun paça pantolon kullanımı kısa boylu kadınlarda çok avantaj sağlayan bir pantolon modelidir. Kısa boylu tesettürlü kadınların dikkat etmeleri gereken ilk tesettür giyim parçası pantolon olmakta ve yapacakları yanlış seçimler boylarını daha da kısa göstermelerine sebep olabilmektedir.

Pantolon modasında son zamanlarda görülen kısa paça modası kısa boylu ve tesettürlü kadınlar için hiç uygun değildir. Bu tarz kısa paça pantolonlar bacak boyunu keseceği için daha da kısa göstermesine sebep olacaktır. Bu sebeple tercih edilecek pantolonlar kısa boylu kadınlarda hep uzun paçalı olması ve boru paça olması uzun gösterecektir.Tesettür giyim ürünleri arasında tarzınızı yansıtan şık pantolon modellerini bulabilirsiniz.

Tesettürlü Kısa Boylu Kadınların Etek Seçimi Nasıl Olmalı

Kısa boylu kadınların etek seçimine de çok dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü etekler sizi hem kısa göstereceği gibi hem de kilolu gösterebilir. Bu durumun olmaması için yüksek bel olan eteklerin seçimi ideal bir seçim olacaktır. Bu tarz etekler hem boyu daha uzun gösterecek hem de bel bölgesini büyük oranda daha ince gösterecektir. Boyundan ve kilosunda şikayetçi olan kapalı kadınların pileli olmayan ve yüksek bel olan teke seçimleri yapmaları daha zayıf ve uzun görünmesini sağlayacaktır. Tesettür giyim arasında birbirinden şık etek modelleri yer alıyor.

Tesettürlü Kısa Kadınların Tunik Seçimi

Tesettürlü kadınların günlük yaşamlarında tesettür giyim arasından genellikle tunik tercih ettikleri için kısa boylu kadınlar için de günlük yaşamdaki tarzı yakalamak açısından çok önemlidir. Kısa boylu kadınların tuniklerini uzunlamasına çizgilerle olanı seçmeleri ve bol kısa tunikler yerine vücutlarına uyan uzun tunik seçmeleri daha iyi duracaktır. Boyu kesmeyecek tuniklerin kullanılması gerekmektedir.

Bol ve kısa yapılı sweatshirt kullanımı kısa boylu kadınlarda daha kilolu ve kısa görünmelerine sebep olacaktır. Tesettür giyim tarzında tuniklerde büyük desenler yerine daha küçük desen ve işlemelerin kullanımı da önemlidir. Büyük desenler kısa boylu kadınları daha da kısa ve kilolu gösterecektir.