Tesettür Giyimde Kumaş Seçiminin Önemi

Her giyim türünde olduğu gibi tesettür giyim alanında da kumaş seçimi çok önemli bir noktadır. Önemli olmasının başlıca nedeni ise kıyafeti giyen kişinin tenine tüm gün temas ediyor olmasıdır. Hem günümüzün güncel moda trendlerine uyarak şık görünmemizi sağlayan ama aynı zamanda sağlığımızı da büyük ölçüde etkileyen tesettür giyimde kumaş seçiminin önemi konusunu birlikte inceleyerek analiz edelim.

Tesettür Giyimde Kumaş Türleri Nelerdir?

Tesettür giyim sektöründe ve hayatımızda kullandığımız birden çok alanda karşılaştırdığımız kumaş türlerinin çoğu zaman ne olduğunu, nerede kullanılması gerektiğini veya içeriğinde neler olduğunu, tenimize uygun olup olmadığını maalesef ki tam anlamı ile bilmiyoruz. Kumaş türleri genel hatları itibari ile Pamuklu, Viskon, Kamgran, Strayhgarn ve diğer türler olarak ayrılabilir. Bu tür kumaşların alt türleri olarak sık sık keten, yün, saten, triko, kadife, deri, ipek, sentetik, şifon, dantel, basma, etamin, mermerşah, pazen, patiska, vual, kot, denim, gabardin, müslin, gaz bezi, opal, teryy koton, damask, şantuk, kaput bezi, diyagonal, jorjet, tülbent, alpaka, kaşmir, tropikal, şali, blazer, flanel, kaşe, atlas ve daha onlarca türü bulunuyor. Tesettür giyimde kumaş türleri nelerdir? Araştırılmaktadır.

Onlarca kumaş arasından hem mevsimlere hem tenimize hem de kombinlerimizde şık duran bir kumaş türü seçmek çok zordur. Bütün bu kumaş türleri arasında uzmanlar tarafından tesettür giyim ürünlerinde tercih edilen kumaş türü pamuklu kumaşlardır. Pamuklu kumaşlar organik olması sayesinde tüm gün teninize temas eden kıyafetler için sağlıklı bir seçenek olacaktır. Ayrıca terletmeyen ve vücuda yapışmayan pamuklu kumaşlar en avantajlı tercihlerden olabilir.

Tesettür giyim ürünlerinde vücut diğer giyim tercihlerine göre daha az hava aldığı için hava lan pamuklu kumaşları tercih etmek en doğru seçenek olacaktır. Pamuklu kumaşların tek kötü özelliği ise zamanla kırışmasıdır. Sabah giyip çıktığınız pamuklu ürün akşam eve dönüşte kırışık bir görüntüye sahip olabilir.

Tesettür Giyimde Kumaş Desen ve Renk Seçimi

Tesettür giyim konusunda kumaş türü seçimi kadar desen ve renk seçimi de son derece önemlidir. Bulunan ortama ve modaya ayak uydurması gereken ve uygun bir şekilde seçilmesi gereken desen tercihlerinin yanı sıra renk seçimi de bir o kadar önemlidir. Tesettür giyim tercihinizde bol ve salaş kıyafetler seçmeniz nedeniyle çizgili desene sahip kıyafetler sizde olduğunuzdan kilolu bir görünüm yaratacaktır. Senenin modası olan desen trendlerini talip etmeniz sizi şıklığa kavuşturacaktır.

Ayrıca renk seçiminin ten renginize uyumlu olması sizi çok daha güzel bir görünüme taşıyacaktır. Kendinize yakıştığını düşündüğünüz ve senenin modası olan renkleri doğru kıyafetler ve doğru aksesuarlar ile kombinleyerek uygun şal ve şal modeli seçimi yaptığınızda şık bir görünüm sizi bekleyecektir. Tabi ki tüm bunların yanında teninize ve sağlığınıza uyumlu kumaş türü seçimini yapmayı unutmamanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir