Etiket arşivi: Tesettür giyimde şal çeşitleri

Tesettür Giyimde Şal Çeşitleri ve Şal Rengi Seçimi

Tesettür giyim tercihinin yapı taşı olan şal seçimi tesettürlü hanımlar için son derece büyük bir öneme sahiptir.  Eşarp, tülbent gibi seçeneklere oranla son zamanlarda tesettürlü hanımlar tarafından daha çok tercih edilen şallar her stile ve her zevke uygun olarak ayrı ayrı birden çok çeşide sahiptir.

Tesettür giyim ürünlerine sahip hanımlar için titizlik ile seçilmesi gereken şallar, mevsime, ten rengine, yüz yapısına uygun ve renk uyumuna sahip olmalıdır. Ayrıca çeşitli kullanım ve bağlama çeşitlerine sahip olan ve son derece şık olan şallar tesettürlü hanımların gözdesi haline gelmiştir. Tesettür giyimde şal çeşitleri ve şal rengi seçimi her zaman uyumlu olmak açısından son derece önemlidir.

Şal Çeşitleri Nelerdir?

Tesettür giyim sektöründe tesettürlü hanımlar tarafında son yıllarda son derece büyük ilgi gören şallar; mevsim, renk ve kumaş türüne bağlı olarak pek çok türe sahiptir. Bunlardan en çok ilgi gören tür olan ipek şal türü, ipek kumaştan tasarlanmıştır. En çok ilgi gören tür olmasının sebebi ise birçok bağlama şekline uyum sağlamasıdır. Tesettürlü hanımlar tarafından baştan kayacağı düşünülen bu tür ön yargıların tam aksi kayma yapmayan bir yapıya sahiptir. Şal çeşitleri nelerdir?

İpek şal türünü takip eden bir diğer seçenekte pamuklu şal tasarımıdır. Pamuklu kumaşın rahatlığını ve sağlıklı olmasını seven tesettürlü hanımlar tarafından en çok tercih edilen türlerden birisi olan pamuklu şallar, tüm gün sabitlenen ve rahat bir yapıya sahiptir. Hemen ardından gelen koton kumaş şal tasarımı ise yaz ayalarında tercih edilen en rahat kumaş türlerinden birisidir. Tesettür giyim ürünleri arasında sıklıkla tercih edilir.

İncedir ve rahat şekil alma özelliğine sahiptir. İpek şal modelinden sonra tesettürlü hanımların gözdesi olan bir diğer şal tasarımı ise tafta şaldır. Tercih edilmesinin nedeni ise ipek şala çok benzer bir tür olmasıdır. Hem ipek şal görünümünü seven hem de rahatlık arayan tesettürlü hanımlar için uygun bir türdür.

Şal Rengi Seçimi

Tesettür giyim tercihinde tesettürlü hanımlar için adeta yapı taşı olan şal için kumaş türü, bağlama çeşidi gibi kriterlerin dışında şal rengi seçimi de son derece önemlidir. Şal rengi seçimi ten rengine göre ve kıyafetler ile uyumu sağlandığında son derece şık bir görünüme kavuşmanızı sağlamaktadır. Esmer ten rengine sahip tesettürlü hanımlar için en uygun renkler; toz pembe, bebek mavisi, eflatun, lila, açık yeşil tonları olarak sıralanabilir.

Bu tür renkler size canlılık katacaktır. Buğday tene sahip hanımlar için ise mavi tonları, lila, pembe, lacivert olarak sıralayabileceğimiz renkler sarışın hanımlar için ise mercan, gri, mavi, koyu sarı, olarak sıralanabilir. Doğru renk seçimi yüzünüzün soluk, hastalıklı bir görünümde veyahut çok canlı ve öne çıkan bir görünümde olmaması için önemlidir. Doğru ve uygun renk seçimleri tesettür giyim ürünleri ile buluşunca yüzünüze daha da doğal ve duru bir görünüm katacaktır.