Etiket arşivi: Tesettür giyim

Tesettür Giyimde Payet İşlemeli Ebiseler

Bayan giyimde elbiseler kadınları her zaman çok şık ve alımlı göstermiştir. Elbisenin kullanımının rahatlığı da kadınlar için tercih sebebi olmuştur. Gündelik giyimlerde tercih edebileceğiniz keten, kumaş, kot, penye, pamuklu ya da şifon gibi birçok farklı tekstil ürünlerinden elde edilen elbiseler kadın tekstil giyimine oldukça imkan sunmuştur. Günlük tesettür giyimde elbise modelleri genellikle renkli çiçekli modern elbiseler olarak tasarlanmış özellikle genç bayanların çalışan genç bayanların tercihi elbiseden yanadır. Günlük kullanımda rahatlığı ve şıklığı bir arada bu şekilde bulabilirler. Bu tarz elbiseleri genelde şal ve rahat bir spor ayakkabı ile kombin yapabilirler. Dış giyimde ise iş yerlerinde, tatil yerlerinde, davetlerde, düğünlerde, nişanlarda kullanılmak üzere pul payet işlemeli elbiseler gibi birçok model öne çıkmıştır. Tesettür giyimde payet işlemeli elbiseler genellikle abiye tarzında ön plandadır.

Böyle özel gün ve geceler için dantelli, kemerli, payetli, kuyruklu, özel taş işlemeli rengarenk kumaşlarla yapılmış tesettür abiye elbiseler birçok çeşidi ile mağazalarda hizmetinizdedir. Payet detaylı tesettür giyim abiye elbiseler kadınları gecenin en göz alıcı kadını yapacak ışıl ışıl tesettür abiye modeli olup boydan boya payet modellerinin yanı sıra, simli abiyeler, dantel ayrıntılı payet işlemeli, kolye ayrıntılı, taşlı ve incili gibi göz alıcı modeller sizlerin beğenisine sunulmuştur. Bunlara birkaç örnek şu şekildedir; boncuk işlemeli abiyeler, payet işlemeli abiye elbiseler, pul işlemeli abiye elbiseler, taş işlemeli abiyeler, sırt işlemeli abiye elbiseler, pelerin işlemeli abiye elbiseler, şallı işlemeli abiye elbiseler, kanaviçe işlemeli abiye elbiseler, kemeri taşlı abiye elbiseler, yakasında ve kolunda pul payet işlemeli abiye elbiseler olmak üzere kadınların beğenisine birçok elbise sunulmuştur.

Payet İşlemeli Elbiseler Nasıl Kombin Yapılır?

Tesettürlü kadınlar aksesuarı yerine başörtü kullanmaktadır. Bunun için tesettür abiyenin renginin ya da abiyenin üzerindeki işlemenin süslemenin renginin başörtü seçiminde önemi büyüktür. Tesettür abiye eğer sade ise simli ya da parlak eşarp kullanılmalı eğer abiyeniz çok hareketli ise eşarbınızı sade seçmelisiniz. Çünkü iki hareketli bir arada kullanılırsa gözleri yorabilir. Bir başka tercihinizde şaldan yana olabilir. Şal genellikle günlük kullanım için tesettür giyim de tercih edilse de bazı bayanlar için tül, şifon işlemeli, pullu, taşlı şallar abiye elbiselerin üzerine kombin yapılabilir ve makyajla birlikte bazı kadınlara da çok yarışmaktadır. Şal tercihinizi yaparken de elbisenizle uyumlu renkler olmasına dikkat etmek en başta gelmektedir. Ayakkabı seçiminde ise abiyelerin altına genellikle topuklu ayakkabı stiletto ve platform ayakkabılar tercih edilmektedir. Yine abiye kıyafetinizin altına uyum sağlayacak şekilde tercih yapılmalıdır. Topuklu ayakkabı giymekten hoşlanmıyorsanız ya da rahat edemiyorsanız platform topuk elbisenize uyum sağlayacaktır. Uygun rengi ve malzemeyi tercih ederseniz, çok şık olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Tesettür Giyimde Şal Ve Eşarbın Yeri

Günümüzde modern desenli şal modelleri ile şıklığı yakalamak mümkün. Gerek iş yaşamınızda, günlük ve özel davetlerde kadınların birbirinden şık şalları kullanmaları kaçınılmaz oldu. Tesettür giyimi seçen bayanlar ve açık bayanlar yazın saçlarında aksesuar olarak kışın ise omuzlarını süsleyen bir aksesuar ya da boyunlarında bir fular olarak şalı tercih etmektedir. Şallar farklı özellikleri kadar bağlama modelleri ile de trend olmuştur. Bir tek şal ile farklı modeller yaparak farklı kombinler yaratabilirsiniz. Tesettür giyimde şal ve eşarbın yeri gün geçtikçe daha da artmakta ve daha büyük bir alanı kaplamaktadır. Örneğin; hazır şal modelleri daha da dikkat çekici hale gelmiştir. Bunlardan birkaçı siyah puanlı şal, gri çiçekli şal, çizgili hazır şal, yılan desenli hazır şal, leopar dantelli hazır şal, lacivert beyaz desenli büzgülü şal, şapkalı şal, koyu gri dantelli hazır şal, bandana hazır şal, beyaz desen burgulu şal, pullu şal siyah gold desenli hazır şal taba dantelli hazır şal bakır pullu hazır şal kot mavi büzgülü hazır şal gibi birçok hazır şal modeli bulunmaktadır. Bu şalların özellikleri hiç vakit kaybetmeden hazır bir kalıp halinde oldukları için direkt başınıza takıp çıkabilirsiniz.

Bu şalları kullanmak hem kolay hem pratik hem de çok şık her kıyafetin üzerine uygun bir şal modeli seçip buna göre kombinler yapabilirsiniz. Bu size hem zaman tasarrufu kazandıracak çok şık görünmenizi sağlayacaktır. Şalları genellikle genç bayanlar günlük kullanım için tercih etmektedir. Eşarp ise daha özel günlerde kullanımından dolayı tercih edilir.

Eşarbın yapımı hazır şala göre biraz daha uzun sürebilir. Fakat özel günleriniz için çok hoş eşarp modelleri de mevcuttur. Özellikle ipek eşarplar hiçbir zaman modasını kaybetmez. Şal ve eşarplar da kumaş doku desen çok önemlidir. Ķullanabileceğiniz eşarbın türünü seçtikten sonra farklı şekilde bağlama tekniklerini de takip etmelisiniz. Şal ve eşarplar hem modern bir görünüm için hem de kıyafetleri hareketlilik katmak için kullanılır.  Tesettür giyim de en önemli parçaları eşarplardır. Tesettürün simgesi eşarplar ve şallardır.

Eşarp Çeşitleri

Eşarp çeşitleri oldukça zengindir. İpek eşarplar, tafta eşarplar, pamuklu eşarplar gibi birçok eşarp çeşidi bulunmaktadır. Bu eşarpları mevsime göre kıyafetinizin üzerine kombin yapabilirsiniz. Örneğin, ipek eşarplar daha çok tesettür giyimde takım elbise üzerine uygun olur her gün kullanım için çok da uygun değildir. Çünkü kaygan bir kumaş olduğu için yaptığınız modelin tam şeklini alamayabilir ya da uzun süre bir modeli korumakta zorluk çekersiniz. Pamuklu eşarplar günlük kullanım için daha uygun olabilir. Çünkü daha kolay şekil alır. Kışın ise sıcak tutması için bu eşarplar tercih sebebiniz olabilir. Eşarplar orta yaşlı bayanların yine de vazgeçemedikleri bir aksesuardır.

Farece Nedir?  Tesettür Giyimde Feracenin Yeri Nedir?

Farece nedir? Tesettür giyimde feracenin yeri nedir? Anadolu coğrafyasında yaşayan Türk kadınlarının Osmanlık İmparatorluğu zamanında, çarşaftan önce tercih ettikleri ve günlük yaşamda sıkça kullandıkları pardösü benzeri üstlüktür.  İmparatorluk zamanında bayanların yanında, erkeklerin kullandığı farece farklı isimlerle adlandırılırdı. Dervişlerin ve erkeklerin giydiklerine merdane,   kadınların giydikleri ise zenane denirdi. Farece yerekadar uzanan yakasız, bol, kollu bir elbise türüdür. Günümüz itibariyle Tesettür giyim tercih eden bayanlar tarafından çokça tercih edilmektedir. Feracelerde önceleri siyah ve yeşil renkle hâkim renk olarak ön plana çıkarken, gelişen Tesettür Giyim modası ve kadınların talepleri doğrultusunda, farklı model ve renklerde feraceler kadınların kullanımına sunulmuştur.

Geleneksel kullanım tarzında geniş kol ve bolluk ön planda olması, geniş yakalı olması, topuklara kadar uzanması ve bol olması kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Feracelerde cepli, kapüşonlu modeller ile birlikte ön tarafı fermuar veya düğme kullanılarak kapatılan modelleri mevcuttur. Tesettür giyim tercih eden bayanların manto ve çarşaf arasında olarak tanımlayabileceğimiz feraceyi vücut hatlarını belli etmemesi,  Şıklığı ve kullanım kolaylığı nedeniyle çokça tercih etmektedirler. Şık modeller ve göz alıcı iç beli etmeyen renk tonlarında üretilen feraceler genç kuşak bayanlar tarafından tercih edilirken, orta yaş ve üzeri bayanlar klasik renk ve modelleri tercih etmektedirler. Üretiminde çuha ve fantezi kumaş tercihleri ön planda olan feracelerde, ürün seçeneği oldukça fazladır. Taleplere göre özel olarak üretile bildiği gibi, tesettür giyim firmaları tarafından üretilerek kullanıma sunulmaktadır. Yazlık, kışlık ve genel kullanım olarak üç şekilde tercih edilirler.

Ferace Tercihlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir? Feraceleri Nasıl Kombinlersiniz?

Ferace tercihlerinde nelere dikkat edilmelidir? Feraceleri nasıl kombinlersiniz? Tesettür giyim tercih eden kadınlar tarafından her mevsim tercih edilen Farece tercihlerinde nelere dikkat etmeliyiz? Daha şık bir görünüm veren, hızlı bir şekilde hazırlanmak için avantajlı bir dış giyim ürünü olan feraceleri tercih ederken öncelikle boyutlarına dikkat etmelisiniz. Boyunuza uygun olmayan bir ferace tercihi, etek uçları ve pantolon paçalarının görünmesine ve istemediğiniz görüntüye neden olacaktır. Bunun yanında kol boyu, omuz ve göğüs kalıp ve ölçülerinize uygun model ve boyutta ferace tercih etmelisiniz. Hazır olarak aldığınız feracelerde beden ölçünüze uymayan yerleri tadilat yaptırmak suretiyle istediğiniz şekle getirebilirsiniz.

Bir dış giyim ürünü olan feracelerde kombin oluştururken, birlikte kullanmış olduğunuz ayakkabı, eşarp, çanta, takı ve diğer aksesuarları iyi seçmelisiniz. Feraceler tek renkli olmasından dolayı kombin tercihlerinizde size kolaylık sağlayacaktır. Birden fazla renk yerine tek renk görünümü size ayrı bir şıklık katacaktır.  Kullanacağınız alanlara göre feracelerin üzerlerinde desen ve işlemeler tercih edebilirsiniz. Kombinlerinizde tercih ettiğiniz feracenin rengine göre ayakkabı, çanta ve eşarp belirlemelisiniz. Bu uyumu yakalarken tamamen aynı renkleri kullanmanız gerekmez, yakın renkleri de kullanabilirsiniz.

Moda ve Tesettür Giyim İlişkisi

Moda çok geniş yelpazede anlamı olan bir terimdir. Günümüzde insanlar her alanda modayı takip ederler. Her şeyin bir modası vardır. Kıyafetin, mobilyanın, halının, perdenin, müziğin, sinemanın ve bunun gibi birçok alanda moda sürekli takip edilir. Gelişen teknoloji sayesinde moda sürekli kendini yeniler. Her geçen gün kreasyonuna bir yenisini ekler. Modayı takip etmek ne kadar zor ise bir o kadar da zevkidir. Özellikle bayanlar açısından modayı takip etmek çok zevklidir. Modayı yakından takip edip modaya uygun eşyaları evlerinde görmek ve kıyafetlerini modaya uygun seçmek bayanlar için oldukça zevkli bir iştir. Modayı takip etmek her bayanda olduğu gibi tesettürlü bayanda da aynıdır. Tesettür giyim tercih eden bayanlar modaya uygun kombini üzerlerinde görmekten çok büyük bir haz alırlar. Peki, moda ve tesettür giyim ilişkisi nasıl ve bu sezon bizlere neleri kazandırdı?

Artık modern giyinmeyi seven tesettürlü bayanlar için de modayı takip etmek mümkün. Geçmişten günümüze tesettür giyim sektöründe oldukça başarılı işler yapılmıştır. Önceleri daha çok annelerle hitap eden tesettür giyim ürünleri, şimdi her yaşta bayanlara hitap ediyor. Genç tesettürlü kızlar, orta yaştaki bayanlar, ileri yaştaki hanımlar, herkes için tesettür giyim kıyafetleri bulmak artık çok kolay. Tek yapmanız gerekenler sizi en güzel biçimde yansıtacak kıyafeti bulup üzerinizde kombinlemek olacaktır.

Tesettür Giyimde Elbiseler Ve Moda

Elbiseler tesettürlü bayanların her zaman tercih ettikleri favori kıyafetleridir. Dört mevsim giyilmesinin yanında hem çok rahat hem de tek parça olmasından dolayı kombinlemesi kolay tesettür ürünlerindendir. Genç yaşlı demeden her yaşa ve tarza uygun elbiseleri tesettür giyim kıyafetleri arasında bulabilirsiniz. Yaz aylarının elbiseleri, daha cıvıl cıvıl hareketli, sonbahar ve kış aylarının elbiseleri, daha soft ve pastel renktedir. Yeni sezon ürünlerinden elbiseler her kadının severek ve beğenerek giydiği tesettür giyim kıyafetlerindendir. Elbiseler tesettürlü bayanların haricinde, kapalı açık demeden herkesin severek giydiği kıyafetler arasında yer alır. Bu yüzden her tarza uygun elbise bulmak artık çok kolaydır. Kısa elbise, uzun elbise, kot elbise, deri elbise, kadife elbise ve bunun gibi birçok kumaştan üretilen çeşit çeşit ve modern elbiseler siz bayanların beğenisine sunulmuştur. Peki, tesettür giyimde elbise ve moda, bu ikisi bir arada olabilir mi? Evet artık bu mümkün. Tesettür giyim kıyafetlerine olan ilginin artmasıyla birlikte her tarzda ve modelde elbise bulmak artık çok kolay hale gelmiştir. Modernliğinizi ve tarzınızı yansıtmakta artık zorluk çekmeyeceksiniz. İster günlük elbise olsun, ister abiye, ister klasik elbise, modern tarzınızı her alandaki kıyafet kombininizle yansıtabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kendi vücudunuzu iyi tanıyıp bedeninize uygun elbiseyi seçmelisiniz. Bunun için artık mağaza mağaza dolaşmaya da gerek kalmadı. Gelişen teknoloji sayesinde artık istediğiniz tesettür elbise kıyafetlerinizi internet mağazalarında rahatlıkla alabilirsiniz.

 

Feraceler Ve Tesettür Giyim

Kış aylarından çıktığınız bu günlerde artık kalın koyu renkli kıyafetlerden kurtulup yazın getirdiği canlılıkla daha cıvıl cıvıl kıyafetler tercih etmelisiniz. Kaban ve montlarınızı dolaba kaldırma vakti geldi. Yerine tesettür giyim kıyafetlerinden rengarenk feraceler, kaplar, pardesüler, trençkotlardan birini tercih edebilirsiniz. Mevsim geçişlerinin en favori ürünlerinden olan trençkot ve feraceler yine rengârenk sezon ürünleriyle siz tesettür giyim tercih eden hanımların beğenisine sunulmuştur. Geçmişten günümüze bayanlar sürekli daha nasıl zarif ve şık olabilirim? En güzel nasıl olurum? Sürekli bu konuda araştırma yapıp kendilerini modern çağa ayak uydurmak için ellerinden geleni yapmışlar. Bu isteklerinden dolayı tesettür giyim kıyafet üreticileri siz hanımların beğenisine sunmak için sürekli modaya uygun kıyafetler tasarlamaktadır. Bu ürünlerin başında feraceler gelir. İlk başlarda feraceler, yalnızca orta yaşlı bayanların tercih ettiği ürünler arasında ikenşimdi, genç tesettürlü hanımlarında ilgi odağında  olmayı başarmıştır. Her tarza uygun ürün seçenekleri arasından kendinize uygun feraceleri seçebilirsiniz. Günümüz moda dünyasında muhteşem bir ikili olmayı başaran feraceler ve tesettür giyim her sezonun vazgeçilmez ürünlerini bünyesinde barındırmayı başarmıştır. Dört mevsim kullanabileceğiniz parçalardan bir tanesi feraceler, genç yaşlı tüm bayanların gardırobunda artık yerini almıştır. Spor ve klasik tarzda feraceler her kesimden genç yaşlı demeden tüm tesettürlü bayanların gözde dış giyim ürünlerinden bir tanesi olmayı başarmıştır. Bu kadar bol ürün seçenekleri arasında siz tercihinizi hangi feraceden yana yapmalısınız?

Ferace Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Talepler doğrultusunda sürekli kendini yenileyen tesettür giyim ürünlerinden feraceler, her yaşta bayanın favori ürünlerindendir. Her bayanın mutlaka gardırobunda en az bir feracesi vardır. Peki, ferace alırken nelere dikkat etmelisiniz? Ferace alırken modeli kadar kalitesi de bir o kadar önemidir. Kaliteli kumaştan üretilmiş tesettür giyim ürünleri üzerinizde daha şık ve zarif duracaktır. Bu yüzden ferace alırken kumaşın kalitesi, dokuması, dikimine de bir o kadar dikkat etmelisiniz. Günlük yaşantınızda çok tercih edilen kıyafetlerden feraceler her kesimden kapalı hanımların gardırobunda bulunan eşsiz parçalardandır. Her modelde ve bedende feraceyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Vücut tipinizi iyi biliyorsanız ferace seçiminizi yaparken çokta zorlamazsınız. Rahat kesim feraceler, belden oturtmalı feraceler, fermuarlı feraceler, kemerli ve kapüşonlu feraceler en çok tercih edilen modellerden bir kaç tanesidir. Kot feraceler daha spor olduğu için genç tesettür giyim seven genç kadınlar arasında en çok tutulan favori ürünlerin başında gelir.

Feracelerinizi Nasıl Kombinlemelisiniz?

Dört mevsim rahatlıkla kullandığınız tesettür giyim ürünlerinden feraceler, tüm tesettürlü bayanların olmazsa olmazları arasında yerini almaktadır. Peki, feracelerinizi nasıl kombinlemelisiniz? Ferace kombini tek parça olmasından dolayı oldukça kolaydır. Feracenizi seçtikten sonra tek yapmanız gereken uygun ayakkabı ve eşarp seçimi ile kombininizde eksik olan son ürününüz olan spor ya da klasik bir çanta ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Moda ve Tesettür Giyim

Moda, toplumda bazı zamanlarda ki giyim tarzını ifade eder. Moda sadece kıyafette değil, birçok ürün ve aktivitenin de modası vardır. Makyaj modası, sinema modası, müzik modası, her kategorinin zamanla modası değişir. Moda günümüzde her alanda kendini gösterir. Peki, bu kadar yaygın olan akım arasında moda ve tesettür giyim nasıl bir ilişki içindedir. İlk zamanlarda tesettür giyim kıyafetlerinde modayı takip etmek pek mümkün değildi. Kapalı bayanların taleplerinin artmasıyla artık tesettür giyim ürünlerindede modayı takip etmek çok kolay hale gelmiştir. Bol ürün yelpazesindeki çeşitlilik sayesinde her tarzda parçaları üzerinizde kombinlemek mümkün haldedir. Zarafeti ve güzelliğinizi tesettür giyim modelleriyle ön plana çıkarabilirsiniz. Her yaşta bayan için tasarlanmış eşsiz parçaları mağaza vitrinlerinde internet sitelerinde bulmanız çok kolaydır. Tek yapmanız gereken kendinize uygun kıyafeti bulup, uygun kombini oluşturmaktır.

Tesettür Giyimde Dış Giyim Modası Nasıl Olmalı?

Tesettürlü bayanların gözde parçalarından olan dış giyim ürünleri, her geçen gün farklı model ve tarzda modaya uygun olarak tasarlanıp siz moda severlerin beğenisine sunulmuştur. Dış giyim kıyafetleri, spor, klasik, modern tarzları ile sezon ürünleri arasında yerini almıştır. Peki, bu kadar geniş ürün yelpazesi arasında tesettür giyimde dış giyim modası nasıl olmalı? Günlük yaşantılarında rahat ve spor giyimi tercih eden bayanlar kap ve trençkot ürünlerini daha çok beğenirler. Biraz daha klasik seven hanımlar ise tercihlerini ferace ve pardösüden yana yaparlar. Tesettür giyim ürünlerinin vazgeçilmezi olan kaplar, trençkotlar, feraceler, pardesüler, nasıl olsun ki sizi ve tarzınızı yansırsın?

Dış Giyimde Eşarp Ve Çanta Modası

Günlük hayatta rahatlığı açısından çok rağbet gören tesettür giyim modelleri arasındaki ferace, kap, trençkot ürünlerini nasıl kombinlemelisiniz? Sizin modern tarzınızı gün yüzüne çıkarsın? Tesettürlü hanımlar için modern olmanın yanında giymiş olduğu ürünün rahatlığı da önemlidir. Tesettür giyim pazarı da bu olayın farkında olduğu için moda ve rahatlığı kapalı hanımların hizmetine en güzel şekilde sunmuştur. Dış giyimde eşarp ve çanta modası da bu furyanın arasında yerini en güzel biçimde almıştır. Öyle ise trençkot, ferace, kap ve pardösü giydiğiniz zaman nasıl eşarp takmalı? Nasıl çanta seçiminde bulunmalısınız? Bugün gardırobunuzda bulunan kot kap giymek istiyorsunuz.

Kıyafetinize uygun eşarp ve şal seçiminiz nasıl olmalı? Hangi çantanız ile kombininizi tamamlamalısınız? Spor kıyafetler arasında olan kot kap kıyafetinize en uygun türban seçimini şallardan yana yapmalısınız. Kot kıyafetinizin rengine uygun şal ile türban yapmalısınız. Çanta seçiminizde omuzdan askılı yada postacı çantası kullanabilirsiniz. Sezonun moda ürünlerinden bir spor ayakkabı ile bugün dışarıda güzel bir gün geçirmeye hazır bulunuyorsunuz. Gezerken zamanı takip etmek için deri kordonlu bir saat takmanız halinde aksesuar seçimini de kolaylıkla aradan çıkarmış olursunuz.