Tesettür Giyimde Ferace Seçimi

Tesettürlü bayanlar hem şık hem de rahat giyimin birlikte olmasını isterler. Şıklığın yanı sıra giydikleri elbisenin kullanışlı ve rahat olmasına da oldukça önem verirler. Tam bu durumda kurtarıcı parça olarak karşılarına feraceler çıkar. Eskiden sadece annelerimizin dış giyim kıyafeti olarak tercih ettiği feraceler, şimdi ise her kesimden bayanların gözdesi haline gelmiştir.

Genç yaşlı demeden her bayanın ilgi odağında olan giyim ürünlerinden feraceler, talebin artmasıyla kreasyonlarına her geçen gün bir yenisini ekliyor. Tesettür giyim ürünlerine artan talebi karşılamak için her sezon kreasyonlarına bir yenisini ekleyen tesettür giyim üreticileri, ferace ürünlerinde de yenilenen modelleriyle karşımıza çıkıyor. Rahat kesim feraceler, spor feraceler, klasik kesim feraceler, astarlı feraceler, kapüşonlu feraceler daha birçok modelde karşımıza çıkıyor. Peki, öyle ise bu kadar çok seçenek varken siz hangi feraceyi seçmelisiniz? Tesettür giyimde ferace seçimi nasıl olmalıdır? Ferace alırken nelere dikkat etmelisiniz? Feraceler artık tüm tesettür giyim kıyafetlerini tercih eden bayanlar arasında vazgeçilmeyen dış giyim ürünleri arasında yerini alır.

Tüm tesettürlü bayanların dolabında en az bir tane ferace mutlaka bulunur. Ferace almak isteyen hanımlar öncelikle nelere dikkat etmeli? Ferace seçerken kumaşın kalitesi kıyafetinizin üzerinizde güzel durması açısından çok önemlidir. Kaliteli kumaştan üretilen feraceler sizi daha modern ve şık gösterecektir. Ferace seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise, vücut tipiniz. Dış giyim ürünlerinden olan feracenizi vücut tipinize uygun kesim feracelerden yana yaparsanız sizi daha zarif ve muhteşem gösterecektir. Çoğu tesettürlü bayanların fark etmediği kesimi ise ferace seçiminde oldukça önemlidir. Balık etli bir bayan iseniz vücudunuza oturan dar kesim ferace seçimi yanlış bir seçim olur. Sizi daha kilolu ve rüküş gösterir. Eğer ince belli zarif bir hanım iseniz belden oturtmalı kemerli bir ferace seçmelisiniz. Sizi daha hoş ve modern gösterecektir.

Ferace Kombininiz Nasıl Olmalı?

Günlük hayatta rahatlığı ve kolay kombini açısından tesettürlü bayanların çok tercih ettiği kıyafetler arasında feraceler ilk sırada gelir. Tesettür giyim ürünlerinden feraceler, tek parça olması sebebiyle çok ta zorlanmadan kolay kombin yapacağınız kıyafetlerden bir tanesidir. Dört mevsim rahatlıkla kullandığınız feraceler sizi yansıtan dış tesettür giyim kıyafetlerindendir. Günlük hayatta beğenerek giydiğiniz ferace kombininiz nasıl olmalı? Feracenizi kombinlerken nelere dikkat etmelisiniz? Her renkte ve bedende bayanın severek giydiği feraceleri kombinlerken önce vücut tipinize uygun olanı seçmelisiniz. Yazlık bir ferace seçecekseniz eğer, içinizi göstermeyecek ve sizi terletmeyecek kumaş tercih etmeniz sizin için daha doğru bir seçim olacaktır. Feracenizi rengarenk yaza uygun keten kumaşlardan tercih edebilirsiniz. Kış için ferace seçiminde bulunacaksanız eğer, sizi ısıtacak daha kalın kumaş tercih etmeniz sizin doğru bir seçim olacaktır. Renk seçiminizi ise kışa uygun koyu renklerde yapabilirsiniz. Feracenize uygun bir şal ve ayakkabı ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir